Havalandırma Sistemleri, Isıtma Sistemleri ve Soğutma Sistemleri. Keşif Talebi

0537 252 09 72
Göksu Mh. 688. Sk.
NO: 56/2 Buca/İZMİR
Pzts-Cmts: 09:00 - 19:00

Isı Geri Kazanım Ünitesi

kanal-dirsek-menfez-91

Isı Geri Kazanım Ünitesi

ÇİFT EMİŞLİ, RADYAL FANLI, ALÜMİNYUM EŞANJÖRLÜ, ÇAPRAZ AKIMLI, ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI

Isı geri kazanım üniteleri taze hava gereksinimi duyulan mahallerde enerji tasarrufu sağlamak amacı ile üretilen cihazlar olup, Isıtma – Soğutma yapılan ve taze hava gereksinimi duyulan iş merkezleri, ofisler, konutlar vb. yerlerde enerji tasarrufu sağlamak amacı ile kullanılırlar.

Özellikle dış hava sıcaklığının çok soğuk veya çok sıcak olduğu bölgelerde ofisler, lokantalar, cafeler, sinemalar, hastaneler, derslikler, yatakhaneler, kapalı yüzme havuzları, matbaalar, atölyeler gibi yoğun taze hava ihtiyacı olan mekanlarda ideal havalandırma için kullanılırlar.

Isı geri kazanım ünitelerimiz, görünüş olarak kanal tipi santrallerle benzer özellikler taşırlar. Son derece düşük kabin yükseklikleri nedeniyle az yer işgal ederler. Düşük kabin profilleri asma tavan içine veya yükseltilmiş döşeme içine monte edilmelerine imkan sağlar. Isı geri kazanım ünitelerimiz, asma tavan içine askı elemanları ile monte edilirler. Bu nedenle herhangi bir kaideye ihtiyaç duymazlar.

Asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Sessiz çalışan direkt akuple motora sahip radyal fanları, yüksek verimli recuperatörü, maksimum ses yutumu ve ısı izolasyonu yapılmış tam sızdırmaz hücresi ile kompakt bir cihazdır.

Isı geri kazanım ünitelerimizde standart olarak kabin, egzost ve taze hava vantilatörleri ve plakalı ısı eşanjörüne ilaveten dış hava tarafında EU2 panel filtre, kondens kabı ve damla tutucu bulunmaktadır.

Her türlü tesisin konfor havalandırmasında kullanılabilen ısı geri kazanım cihazları ortam havasını egzost ederken bir yandan da ortama taze hava vermeye yarar. Dışarı atılan egzost havasının ısı enerjisinden faydalanarak taze havanın ön ısıtma / soğutma işlemi görmesini sağlar. Böylece ortam sıcaklığına negatif etki etmeyi engeller.