Havalandırma Sistemleri, Isıtma Sistemleri ve Soğutma Sistemleri. Keşif Talebi

0537 252 09 72
Göksu Mh. 688. Sk.
NO: 56/2 Buca/İZMİR
Pzts-Cmts: 09:00 - 19:00

Sığınak Santrali

kanal-dirsek-menfez-118

Sığınak Santrali

Sığınak Santralleri, Sığınak Havalandırma, Sığınak Hava Temizleme Ve Filtreleme Sistemleri Üretim Ve Montajı Yapılmaktadır.

Sığınak Santrali; Mesken ve fabrika binalarında, nükleer ve konvansiyonel silahlarla biyolojik ve kimyevi harp maddelerinin etkilerinden ve doğal afetlerden canlı ve cansız kıymetleri korumak amacıyla inşa edilen korunma yerlerdir.

Sığınak yönetmelikte belirtilen serpinti sığınaklarda havalandırma sistemi, klima cihazı menfezler veya yapı perdesiyle sağlanmalıdır. İbaresi bulunmakta olup, filtreleme sistemlerinin uygun bir şekilde yapılması gerektiği belirtilir.

Sığınak santrali, acil durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir elektrik üretim sistemi olarak işlev görür. Genellikle hava saldırıları veya doğal afetler gibi acil durumlarda, normal elektrik kaynakları kesildiğinde veya çökertildiğinde kullanılır. Sığınak santralleri, sığınaklar, binalar, askeri üsler, hastaneler gibi çeşitli tesislerde bulunabilir ve bu tesislerin güvenliğini ve işlevselliğini sağlamak için tasarlanmıştır.

Sığınak santralleri, sivil savunma sığınakları, askeri sığınaklar, acil durum sağlık merkezleri, iletişim merkezleri gibi çeşitli tesislerde kullanılabilir. Bu tesislerdeki yaşam desteğini sağlamak ve acil durum sırasında hayati öneme sahip sistemlerin çalışmasını sağlamak için sığınak santralleri kritik bir rol oynar.

Sığınakta önemli olan barınmak zorunda kalacak insanlar için yeterli ve temiz havanın sığınak içine uygun koşullarda gönderilmesidir. Bunun için gerekli miktar çeşitli filtreleme teknikleri kullanılarak mahale verilmelidir.

Sığınak Havalandırmanın Dört Temel Amacı:

Sürekli olarak temiz dış hava sağlamak.
Sıcaklık ve nem seviyelerini rahat tutmak.
Yangın veya patlama tehlikelerini azaltmak.
Havada bulunan kirleticileri uzaklaştırmak